Mis on vektorgraafika?

Mitmed kliendid on tundnud huvi, mis imeloom on vektorgraafika.

Arvutigraafika esitab kujundeid kas siis pikslitena (rastergraafikas) või vektorite kogumina (vektorigraafikas). Vektorgraafika koosneb kõver- ja sirgjoontest.
Kuna pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, siis toome välja päises kahe erineva graafika vormi näiteid. Rastergraafikal ei olegi midagi iseenesest viga, kuid ta peab olema kuvatud õige suurusega. Näiteks võib kujund olla 100 x 100mm suurusena hea kvaliteediga ning seda saab edukalt kasutada. Probleem tekib siis, kui me soovime sama kujundit suurendada näiteks uue suure bänneri jaoks, mida soovime eksponeerida järgmistel linnapäevadel.


Juhtum elust enesest: Võib juhtuda, et teie ettevõte on näiteks spordivõistluse sponsor, kuid teil on oma logost korraldajale edastamiseks vaid .png või .jpg lõpuga failid. Hiljem spordiüritust külastades märkate, et sponsorite logode hulgas on teie ettevõtte logo kuvatud täiesti udusena, samal ajal kui teised logod on loetavad ja hea kvaliteediga.

Logo saab vektorifailina valmistada vastava programmi abil. GekoWebis kasutame Adobe Illustratori programmi. Kliendile edastatakse vektorfail pdf-vormingus. Muide, Adobe Photoshopis valminud logo ei ole vektorgraafikas.

Post by Gekoweb

Comments are closed.