Gekoweb

Moodboard ehk tujutahvel

Moodboard, ehk GekoWebi eestikeelne tõlgendus “tujutahvel”  on inspiratsioonitahvel, mida saab luua nii füüsilisel kujul kui digitaalselt. Tujutahvliga on hea edasi anda oma nägemust plaanitava projekti stilistikast. Seda kasutatakse nii sisekujunduses, moemaailmas kui ka graafilise disaini puhul.
Valmistada saab seda näiteks erinevatest ajakirjadest oma lemmikfotosid või kujundusi välja lõigates, kogudes neid digimaailmast ja/või liites juurde veel enda tehtud fotod.
Tujutahvel võib tekkida nii aastate jooksul kui ka oluliselt lühema perioodi jooksul. Ettevõtte loomisest unistajad kipuvad juba varakult koguma endale meeldivaid pilte, nähtusi, esemeid, mida nad näevad tulevikus olevat seotud oma firmaga.
Lihtsamalt öeldes ongi tujutahvel nende laotamine ühele tahvlile. Tujutahvli saab luua endale ise või saab seda teha koostöös (graafilise) disaineriga.

Ära aja segi enda maitseeelistusi sellega, mis sobib sinu ettevõtmisele!

Toome päises välja ühe näite tujutahvlist. Tahvlile on kogutud kujunduselemendid, mida soovitakse hakata kasutama, samuti plaanitavad kirjastiilid. Tahvlil olevatest visuaalidest on tuletatud kasutatavad värvid (värvipalett). Siit saab edasi arendada juba ettevõtte brändi…

Moodboard aitab hoida stiili fookuses, selle juurde on mõistlik ettevõtte arendamise juures pidevalt tagasi tulla.

Jaga postitust

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Loe ka teisi postitusi

Millest võiksime veel rääkida? Jaga oma mõtteid!